Section menu
Calendar
Committees
Decisions
Library
Meetings
Outside bodies
Search documents
Subscribe to updates
What's New
Your London Assembly Members
Your Members
MPs
You are here:
Location
Councillors on site - 24 April 2024
Location:
All locations
Aldermens' Court
Aldermens' Dining Room
Apothecaries' Hall
Armourers' Hall
Guildhall Art Gallery & Roman London’s Amphitheatre
Barbican Centre
Ashtead Estate Office
Basinghall Suite
City of London School
Chief Commoner's Parlour
Church of St Clement Eastcheap
Burnham Beeches
Church of St Edmund the King
Church of St James Garlickhythe
Church of St Sepulchre Without Newgate
Church of St Katherine Cree
City Marketing Suite
Committee Room 1
Crypts
Cutlers' Hall
Drapers' Hall
Fishmongers' Hall
Freemens' School
Guildhall School of Music & Drama
Great Hall
Hampstead Heath
Highgate Wood Offices
Ironmongers' Hall
Livery Hall
Mansion House
Museum of London
Old Library
Painters' Hall
St Botolph's Church
Queen's Park
St Andrew by the Wardrobe
St Clement Eastcheap
St Giles' Cripplegate
St Lawrence Jewry next Guildhall
St Margaret Lothbury
St Mary Aldermary
St Mary at Hill
St Olave's Parish Hall
St Olave's Church
Stationers' Hall
Tallow Chandlers' Hall
Watermens' Hall
Wax Chandlers' Hall
Committee Rooms
Spitalfields Market
Members Dining Room (Guildhall Club)
Smithfield Market
Epping Forest - The Warren
Members Dining Room (Private)
Hampstead Heath Education Centre
Salusbury Rooms, 103 Salusbury Road, London, NW6 6RA
Epping Forest - Field Centre
City of London School for Girls - St Giles Terrace, Barbican, EC2Y 8BB
Guildhall
Commitee Room 3
Committee Room 3
Date:
e.g. 31/12/2001
Include:
Councillors
Co-optees
Councillors on site
Name
Time
Alastair John Naisbitt King DL (Alderman)
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Alison Gowman (Alderman)
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
Timothy Russell Hailes (Alderman)
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
Tim Levene (Alderman)
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
Prem Goyal OBE (Alderman)
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Sir William Anthony Bowater Russell (Alderman)
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Susan Jane Pearson (Alderwoman)
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
The Honourable Emily Sophia Wedgwood Benn
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Tijs Broeke
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Rehana Banu Ameer, Deputy
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Randall Keith Anderson, Deputy
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
Keith David Forbes Bottomley, Deputy
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
6.00 pm- Private meeting
Henry Nicholas Almroth Colthurst, Deputy
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
Madush Gupta, Deputy
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Christopher Michael Hayward, Deputy
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Shravan Jashvantrai Joshi, Deputy MBE
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Charles Edward Lord, OBE JP, Deputy
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Andrien Gereith Dominic Meyers, Deputy
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
Brian Desmond Francis Mooney, Deputy BEM
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
James Henry George Pollard, Deputy
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
Sir Michael Snyder, Deputy
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
James Michael Douglas Thomson, Deputy
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
Helen Lesley Fentimen OBE JP
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Jason Groves
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Caroline Wilma Haines
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Catherine McGuinness CBE
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
David Sales
7.00 pm - 9.00 pm -
Inner North East London Joint Health Overview and Scrutiny Committee
Ruby Sayed
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
Oliver Sells KC
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
Tom Sleigh
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
James Richard Tumbridge
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
Mark Raymond Peter Henry Delano Wheatley
1.45 pm - 3.00 pm -
Communications & Corporate Affairs Sub (Policy & Resources) Committee
David Brooks Wilson
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
Philip Woodhouse
9.30 am - 11.00 am -
Capital Buildings Board
Calendar
Committees
Decisions
Library
Meetings
Outside bodies
Search documents
Subscribe to updates
What's New
Your London Assembly Members
Your Members
MPs