Venue: Committee Rooms, 2nd Floor, West Wing, Guildhall
Contact: Gregory Moore
tel. no.: 020 7332 1399
Email: gregory.moore@cityoflondon.gov.uk
Attendee | Role | Attendance | Attendance comment |
---|---|---|---|
Nerissa Allen | Council Staff | Expected | |
Catherine McGuinness CBE | Chair | Expected | |
Simon Duckworth, Deputy OBE DL | Vice-Chair | Expected | |
Christopher Michael Hayward, Deputy | Deputy Chairman | Expected | |
Tom Sleigh | Vice-Chair | Expected | |
Randall Keith Anderson, Deputy | Ex-Officio Member | Expected | |
Douglas Barrow | Ex-Officio Member | Expected | |
Nicholas Michael Bensted-Smith JP | Ex-Officio Member | Expected | |
Keith David Forbes Bottomley, Deputy | Committee Member | Expected | |
Tijs Broeke | Committee Member | Expected | |
Karina Dostalova | Committee Member | Expected | |
Anne Helen Fairweather | Committee Member | Expected | |
Marianne Bernadette Fredericks, Deputy | Committee Member | Expected | |
Timothy Russell Hailes (Alderman) | Committee Member | Expected | |
Tom Hoffman, Deputy | Ex-Officio Member | Expected | |
Jamie Ingham Clark, Deputy | Committee Member | Expected | |
Shravan Jashvantrai Joshi, Deputy MBE | Committee Member | Expected | |
Charles Edward Lord, OBE JP, Deputy | Committee Member | Expected | |
Vincent Keaveny CBE (Alderman) | Committee Member | Expected | |
Ian David Luder (Alderman) | Committee Member | Expected | |
Jeremy Mayhew | Committee Member | Expected | |
Andrew Stratton McMurtrie JP | Committee Member | Expected | |
Wendy Mead OBE | Committee Member | Expected | |
Alastair Michael Moss, Deputy | Ex-Officio Member | Expected | |
Joyce Carruthers Nash | Committee Member | Expected | |
Graham Packham | Ex-Officio Member | Expected | |
Sir William Anthony Bowater Russell (Alderman) | Ex-Officio Member | Expected | |
The Rt Hon the Baroness Patricia Scotland of Asthal, QC (Alderman) | Ex-Officio Member | Expected | |
Dr Giles Robert Evelyn Shilson, Deputy | Committee Member | Expected | |
Jeremy Lewis Simons | Ex-Officio Member | Expected | |
Sir Michael Snyder, Deputy | Committee Member | Expected | |
Mark Raymond Peter Henry Delano Wheatley | Committee Member | Expected | |
Philip Woodhouse | Committee Member | Expected | |
Sir David Hugh Wootton (Alderman) | Committee Member | Expected | |
John Barradell | Officer | Expected | |
Peter Kane | Officer | Expected | |
Michael Cogher | Officer | Expected | |
Paul Double | Officer | Expected | |
Paul Wilkinson | Officer | Expected | |
Carolyn Dwyer | Officer | Expected | |
Vic Annells | Officer | Expected | |
Caroline Al-Beyerty | Officer | Expected | |
Damian Nussbaum | Officer | Expected | |
Bob Roberts | Officer | Expected | |
Peter Lisley | Officer | Expected | |
Angela Roach | Officer | Expected | |
Nigel Lefton | Officer | Expected | |
Kate Smith | Officer | Expected | |
Simon Latham | Council Staff | Expected | |
Chris Roberts | Council Staff | Expected | |
Daniel Addawoo | Officer | Expected | |
Brogan Jones | Officer | Expected | |
Gregory Moore | Secretary | Expected | |
Fiona Hoban | Officer | Expected |