Meeting attendance

Thursday, 8th December, 2022 11.00 am, Court of Common Council

Venue:   Guildhall

Contact:    Polly Dunn
 

Meeting attendance
Attendee Role Attendance Attendance comment
Joanna Tufuo Abeyie Commoners Expected
George Christopher Abrahams Commoners Expected
John David Absalom, Deputy Commoners Expected
Caroline Kordai Addy Commoners Expected
Munsur Ali Commoners Expected
Rehana Banu Ameer, Deputy Commoners Expected
Randall Keith Anderson, Deputy Commoners Expected
Shahnan Bakth Commoners Expected
Jamel Banda Commoners Expected
Brendan Barns Commoners Expected
Alexander Robertson Martin Barr (Alderman) Commoners Expected
Matthew Bell Commoners Expected
The Honourable Emily Sophia Wedgwood Benn Commoners Expected
Nicholas Michael Bensted-Smith Commoners Expected
Ian Bishop-Laggett Commoners Expected
Christopher Paul Boden, Deputy Commoners Expected
Mark Bostock, Deputy Commoners Expected
Keith David Forbes Bottomley, Deputy Commoners Expected
Sir Charles Edward Beck Bowman (Alderman) Aldermen Expected
Tijs Broeke Commoners Expected
James Bromiley-Davis Commoners Expected
Timothy Richard Butcher Commoners Expected
Michael John Cassidy, Deputy Commoners Expected
Dominic Gerard Christian Commoners Expected
COL - Events Council Staff Expected
Henry Nicholas Almroth Colthurst, Deputy Commoners Expected
Anne Corbett Commoners Expected
Aaron Anthony Jose Hasan D'Souza Commoners Expected
Graeme Doshi-Smith, Deputy Commoners Expected
Simon Duckworth, Deputy Commoners Expected
Peter Gerard Dunphy, Deputy Commoners Expected
Mary Durcan Commoners Expected
Professor Emma Edhem (Alderman) Aldermen Expected
John Ernest Edwards Commoners Expected
Sir Peter Estlin (Alderman) Aldermen Expected
Helen Lesley Fentimen Commoners Expected
Sophie Anne Fernandes Commoners Expected
Anthony David Fitzpatrick Commoners Expected
John William Fletcher, Deputy Commoners Expected
John Foley Commoners Expected
Marianne Bernadette Fredericks, Deputy Commoners Expected
James Gibson Officer Expected
Steve Goodman Commoners Expected
Alison Gowman (Alderman) Aldermen Expected
Prem Goyal (Alderman) Aldermen Expected
Martha Grekos Commoners Expected
John Griffiths Commoners Expected
Jason Groves Commoners Expected
Madush Gupta, Deputy Commoners Expected
Timothy Russell Hailes (Alderman) Aldermen Expected
Caroline Wilma Haines Commoners Expected
Christopher Michael Hayward, Deputy Commoners Expected
Jaspreet Hodgson Commoners Expected
Ann Holmes, Deputy Commoners Expected
Amy Horscroft Committee Member Expected
Robert Picton Seymour Howard (Alderman) Aldermen Expected
Robert Charles Hughes-Penney (Alderman) Aldermen Expected
Wendy Hyde Commoners Expected
Gregory Jones KC (Alderman) Aldermen Expected
Henry Llewellyn Michael Jones Commoners Expected
Shravan Jashvantrai Joshi, Deputy Commoners Expected
Vincent Keaveny (Alderman) Aldermen Expected
Florence Keelson-Anfu Commoners Expected
Elizabeth Anne King Commoners Expected
Sheriff Alastair John Naisbitt King DL (Alderman) Aldermen Expected
Susan Langley (Alderwoman) Aldermen Expected
Gregory Alfred Lawrence Commoners Expected
Frances Leach Commoners Expected
Tim Levene (Alderman) Commoners Expected
Natasha Maria Cabrera Lloyd-Owen, Deputy Commoners Expected
Charles Edward Lord, OBE JP, Deputy Commoners Expected
Ian David Luder (Alderman) Aldermen Expected
The Rt Hon. The Lord Mayor Nicholas Stephen Leland Lyons (Alderman) Aldermen Expected
Professor Michael Raymond Mainelli (Alderman) Aldermen Expected
Christopher Makin (Alderman) Committee Member Expected
Antony Geoffrey Manchester Commoners Expected
Paul Nicholas Martinelli Commoners Expected
Bronek Masojada (Alderman) Aldermen Expected
Andrew Paul Mayer Commoners Expected
Catherine McGuinness CBE Commoners Expected
Andrew Stratton McMurtrie Commoners Expected
Timothy James McNally Commoners Expected
Wendy Mead Commoners Expected
Andrien Gereith Dominic Meyers, Deputy Commoners Expected
Brian Desmond Francis Mooney, Deputy Commoners Expected
Gregory Moore Secretary Expected
Alastair Michael Moss, Deputy Commoners Expected
Eamonn James Mullally Commoners Expected
Benjamin Daniel Murphy Commoners Expected
Jennette Rachel Newman (Alderwoman) Committee Member Expected
Deborah Oliver TD Commoners Expected
Graham Packham, Deputy Commoners Expected
Sir Andrew Charles Parmley, (Alderman) Aldermen Expected
Susan Jane Pearson (Alderwoman) Commoners Expected
Judith Pleasance Commoners Expected
James Henry George Pollard, Deputy Commoners Expected
Henrika Johanna Sofia Priest Commoners Expected
Jason Paul Pritchard Commoners Expected
Nighat Qureishi, Deputy Commoners Expected
Alpa Raja Commoners Expected
Anett Rideg Commoners Expected
Sir William Anthony Bowater Russell (Alderman) Aldermen Expected
David Sales Commoners Expected
Ruby Sayed Commoners Expected
Ian Christopher Norman Seaton Commoners Expected
Oliver Sells KC Commoners Expected
Dr Giles Robert Evelyn Shilson, Deputy Commoners Expected
Alethea Silk Commoners Expected
Paul Singh Commoners Expected
Tom Sleigh Commoners Expected
Sir Michael Snyder, Deputy Commoners Expected
Naresh Hari Sonpar Commoners Expected
Mandeep Thandi Commoners Expected
James Michael Douglas Thomson, Deputy Commoners Expected
Luis Felipe Tilleria Commoners Expected
James Richard Tumbridge Commoners Expected
Shailendra Kumar Kantilal Umradia Commoners Expected
William Upton KC Commoners Expected
Alessia Ursini Officer Expected
Mark Raymond Peter Henry Delano Wheatley Commoners Expected
Ceri Wilkins Commoners Expected
Glen David Witney Commoners Expected
Philip Woodhouse, Deputy Commoners Expected
Sir David Hugh Wootton (Alderman) Aldermen Expected
Dawn Linsey Wright Commoners Expected
Irem Yerdelen Commoners Expected